TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Trump-Putin

Sleduji i nadále americké domácí reakce, a nyní i na čerstvou Trumpovu tzv. vysvětlující omluvu, která byla završením trapnosti. Tato anabáze je jen vyvrcholením jeho eskapád. Američané se jím cítí uraženi a poníženi a jeho styl se jim již zajídá. Ani Trump není strom, který by rostl do nebe. Je nakonec moc dobře, že se toto setkání s Putinem uskutečnilo a mělo tu pitoreskní tečku v podobě, pro USA, nedůstojné tiskovky. Mnoha lidem to otevřelo oči, stejně jako jeho buranství při setkání s britskou královnou atd. Jsem si jist, že to pro něj může mít až fatální dopady. Kéž by. Jedno je jisté – tímto týdnem začal jeho sešup dolů.

I my potřebujeme silnou a srozumitelnou Ameriku, jako svého partnera a spojence. Už jenom proto, abychom se tak snadno nenechali sežrat ruským medvědem a čínským drakem.

A pokud jde o Rusko. Vidím to jako běh na hodně dlouhou trať s nejistým výsledkem. Rusy by mělo více zajímat, kde že to vzal Putin těch svých 40 mld.

Podporují nás:

                                                     30 05 2018 KJ                 30 05 2018 Uprazeno             

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1