TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT

Novináři nejsou nepřátelé lidu

Tento čtvrtek vyšlo v USA 343 novin s jednotným úvodníkem odsuzujícím útoky amerického prezidenta Donalda Trumpa na novináře.

Bezprecedentní je, že k The Boston Globe se přidali malé i velké, liberální i konzervativní listy. Každý z úvodníků zněl jinak, všechny ale měly tutéž myšlenku: prezident Trump lže, když tvrdí, že novináři jsou nepřátelé lidu.

The Boston Globe ve svém úvodníku argumentuje tím, že svoboda tisku, která je základním americkým principem již více než 200 let, se teď kvůli prezidentově kampani proti novinářům ocitá ve vážném ohrožení. „Z USA se nyní ke všem autokratickým vládcům od Ankary po Moskvu, od Pekingu po Bagdád, šíří signál, že s novináři se může zacházet jako s domácími nepřáteli,“ píše The Boston Globe[1].

Vyjádření Přítomnosti, v čem s touto kampaní souhlasíme a jakou vůči ní máme výhradu, přineseme čtenářům v pondělní glose na webu a na facebooku, aby se i čtenáři a novináři v Čechách mohli k této iniciativě vyjádřit nebo přidat.


Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1