TPL_ESW_EASYPEASY_MAIN_CONTENT
budou-nas-germanizovat-arabove
Obálka knihy Durchs wilde Kurdistan od K. Maye, Friedrich Ernst Fehsenfeld, 1892. Wikimedia Commons.

Budou nás germanizovat Arabové?

Ano, uprchlická krize může ohrozit český národ v jeho samotné existenci, ale to z důvodů poněkud jiných než ty, které uvádějí naši rozumbradové ekonomové-odchovanci Prognostického ústavu, jimiž se hemží Pražský hrad. Hrozba nevězí v uprchlících samotných, ale v naší neschopnosti zamyslet se nad svou vlastní identitou a analyzovat historický proces, který vedl ke zrodu moderního českého národa. Ten vznikl kulturní a posléze politickou emancipací majoritního slovanského etnika v prostoru odpovídajícím současné České republice, který by bez této emancipace podlehl germanizaci. To dobře věděli čeští obrozenci, včetně Palackého, když psal německým pánům demokratům do Frankfurtu, že moc děkuje za pozvání, ale že to, co mu zabraňuje být Němcem, je prostě a jednoduše fakt, že je „Čech, rodu slovanského“. Věděl, či tušil, jako ostatně celá obrozenecká inteligence oné doby, pro niž volba příslušnosti k té či oné národnosti byla často jen otázkou osobního rozhodnutí, že bez tohoto vymezení by nikdy nemohlo dojít k transformaci českého etnika v moderní národ. Ten tedy – opakujme - vzniká na základě kulturního, tj. zpočátku hlavně jazykového, vymezení se českého etnika vůči německému etniku na území dnešní republiky. Tato forma geneze, kterou nám nezbývá než oslavovat, protože díky ní jsme, nám nicméně zakládá na budoucí problémy. Moderní národy totiž nelze definovat na etnické bázi a dokonce lze říct, že jediné budou schopny přežít národy, kterým se podaří překonat etnickou definici své identity.

To vědí velké národy, či přinejmenším jejich politické a hospodářské elity udávající tón dalšího vývoje. Každý se k této nadetnické definici národa doštrachal jinou cestou, ale vědí to všichni: vědí to Francouzi, vědí to Američani, vědí to Briti a všichni ti, kdo se díky své velikosti, či snahou o ní, stali přes všechny problémy, které to přinášelo a přináší, magnety přitahujícími etnika ze všech koutů planety. Dnes to vědí na základě tragické zkušenosti i Němci, kterým se z etnického a potažmo tudíž národního hlediska hrubě nevyplatila sveřepá obhajoba „krve“ a „rasy“ zhoubným nacionál-socialismem.

Bylo-li Německo ve svých dějinách vlastí blouznivců všeho druhu, jen stěží lze zařadit do této kategorie vice-kancléře a ministra hospodářství Spolkové republiky Sigmara Gabriela. Ten v úterý 8. září večer ve veřejné televizi ZDF prohlásil, že „Německo je schopné po několik let přijímat půl miliónu uprchlíků, ba i víc, ročně“. Pan vice-kancléř neblouzní, on to ví. Má to dokonce i spočítané. Je-li toho Německo schopné „protože je hospodářsky silná země“, není jisté, že si bude se svým demografickým trendem s to tuto sílu udržet. Není-li jasné, kdo bude Němcům vydělávat na důchody, s přílivem Syřanů by se věci mohly stát jasnějšími.

Demografové (ale to budou zase nějací kvazivědci!) nám v České republice předvídají populační pokles až na 7 miliónů v 2. polovině 21. století. Otázkou je – a to nejen pro naše slavné ekonomy-prognostiky a kritiky pavědců – zda těchto mizerných 7 miliónů bude schopných utáhnout českou ekonomiku a zaplatit důchody našich synů a vnuků? Otázkou je, zda tento skomírající český národ bude mít vůbec sílu přežít vedle prosperujícího a obyvatelstvem překypujícího Německa budoucnosti?

Dějiny jsou, jak se říká, zdrojem poučení. Ty naše nám sdělují, že „německý element“ (jak se říkalo dříve) měl vždy tendenci se „přelévat“ do prostoru dnešní republiky a že v něm dokonce byl po dlouhá staletí ekonomicky a politicky dominantní. Nezatraktivníme-li naši kulturu, neposílíme-li vstřícnost naší země, tj. nezahájíme-li rozumnou imigrační politiku se schopností počeštit přistěhovalce a učinit z naší vlasti též jejich českou vlast, tento německý příliv bude pokračovat. My už se toho nedožijeme, ale v našich „chalupách po Němcích“ budou zase Němci. Jenom se už budou jmenovat Mohamed, Ahmed, Hassan: Němci „jako poleno“, děti národa, který se uměl adaptovat vývoji planety. Že to všechno nebude probíhat jednoduše a hladce je jisté. Ironií osudu však bude, že ona tolik obávaná germanizace bude dílem lidí tu s arabskými, tu tureckými, či jinými, dokonce i německými, kořeny. Pokud ale bude vůbec koho germanizovat. Snad už jen těch pár zbylých Čechů, kteří budou zoufale vyčkávat svého Obroditele, svého Dobrovského, Kollára či Palackého.

Český národ bude velký – a to především morálně velký – anebo nebude!

 

TPL_ESW_EASYPEASY_ADDITIONAL_INFORMATION

Glosy

Přihlásit odběr novinek

Podporují nás:

  30 05 2018 KJ           Logo Nadace OF        bar.ces.poz logo-SFK 478607 1953 Praha logo      

Partneři:

PN logo sRGBlogo pozadi cervena Automediace2udalostiart-for-good-logo1Xantypacd12 8DeSYo4 HLIDACIPESlogoFINALv6 2016-10-02 Logo RR 2016 1

logo big   cze-logo    Peroutak logo1